• ساعت : ۱۵:۰۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ 
  • کد خبر : ۵۸۱۷
ششمین شماره فصلنامه الكترونیكی تازه‌های بیمه ایران و جهان ویژه زمستان 1401 منتشر شد
در ششمین شماره فصلنامه الکترونیکی تازه‌های بیمه ایران و جهان، به روندهای برتر بیمه اموال و حوادث در سال ۲۰۲۳ و پیامدهای ارائه محصولات بسته‌ای برای توسعه تجارت و راهبرد رقابتی در بیمه دیجیتال، پرداخته شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پژوهشکده بیمه، ششمین شماره فصلنامه الکترونیکی تازه‌های بیمه ایران و جهان ویژه زمستان 1401 جهت بهره‌مندی علاقه‌مندان بر روی پایگاه خبری تازه‌های بیمه ایران و جهان وب‌سایت پژوهشکده بیمه منتشر شد.
ارتباطات بیمه ای اساساً بر پایه اعتماد بین بیمه‌گران و مشتریان استوار است. مشتریان از شرکتهای بیمه می‌خواهند تا به روشی عمل کنند که توانگری مالی آنان را به خطر نیندازند و هنگام نیاز به پرداخت خسارت، دچار مشکل نشوند. دقیقاً همین جاست که بیمه‌گران علاقمند هستند تا با استفاده از فناوریهای نوین و خودکارسازی رویه ها، اعتماد مشتریان را از طریق تسریع در خدمات خود یاری کنند. فناوری‌هایی همچون هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، اینترنت اشیا و زنجیره بلوکی به تنهایی می‌توانند بسیاری از رویه‌های صنعت بیمه را دچار تحول ساخته و این اعتماد را محکم‌تر نمایند.
بر این اساس در ششمین شماره از فصلنامه الکترونیکی تازه‌های بیمه ایران و جهان، به تضادها و تضارب دیدگاهها نسبت به فناوری در بیمه، تکافل و ریسک و دیگر مباحث مهم صنعت پرداخته شده است.
در بخش مطالب اصلی، موضوعاتی همچون روندهای برتر بیمه اموال و حوادث در سال ۲۰۲۳ و پیامدهای ارائه محصولات بسته‌ای در بیمه دیجیتال، بیان گردیده است. بخش بینشهای تازه به مباحثی همچون «علم داده در بیمه: موارد استفاده و چالش‌‌ها»، «فرصت‌های پیش‌‌روی بیمه‌گران در بازار رو به رشد فناوری بیمه»، «هفت مانع بر سر راه تحول دیجیتال در بیمه و نحوه غلبه بر آن‌ها» و «چگونگی تطبیق بازار بیمه آسیا با آینده» پرداخته و در بخش اخبار به دو عنوان مطلب در خصوص راه اندازی شرکت تکافل خانواده دیجیتال و گزارش بازار بیمه جهان اشاره شده است.
در بخش شخصیت برجسته علمی، پروفسور محمد عمر چیرا اقتصاددان پاکستانی - عربستانی و مشاور در مؤسسه پژوهش و آموزش اسلامی و بانک توسعه اسلامی  معرفی گردیده و بخش یک معرفی تازه به دانشگاه اینسیف اختصاص یافته است.
همچنین در بخش تازه‌های نشر دو کتاب با موضوعات «فناوری مالی و مالی اسلامی: دیجیتال‌سازی، توسعه و برافکنی» و «کووید-۱۹ و بیمه» معرفی شده است. بخش یک مفهوم تازه نیز به مفهوم بیمه عمر با قابلیت استرداد حق‌بیمه می‌پردازد.
علاقه‌مندان برای مشاهده و دریافت ششمین شماره فصلنامه الکترونیکی تازه‌های می‌توانند به پایگاه خبری تازه‌های بیمه ایران و جهان وب‌سایت پژوهشکده بیمه و یا به نشانی https://tazeha.irc.ac.ir/fa-IR/tazeha.irc.ac/5491/Articles/view/17745/1618/ مراجعه فرمایند.

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    پژوهشکده بیمه
    6.0.16.0
    V6.0.16.0