• ساعت : ۱۸:۳۲
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ 
  • کد خبر : ۶۹۱۶
برگزاری جلسه مجازی رئیس پژوهشكده بیمه با رئیس مؤسسه آموزش بیمه و مالی بحرین
رئیس پژوهشکده بیمه در جلسه‌ مجازی با رئیس مؤسسه آموزش بیمه و مالی بحرین، در خصوص آغاز فعالیت‌های مشترک در حوزه‌های مرتبط با بیمه رایج و تکافل گفتگو کرد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پژوهشکده بیمه، جلسه مشترک رئیس پژوهشکده بیمه با رئیس مؤسسه آموزش بیمه و مالی بحرین [1](FIFE) ، عصر روز دوشنبه 25 اردیبهشت 1402 با حضور پروفسور محمدمهدی عسگری رئیس پژوهشکده بیمه، پروفسور حسین العجمی رئیس موسسه آموزش بیمه و مالی بحرین و مدیران ارشد پژوهشکده بیمه به صورت مجازی برگزار شد.

رئیس پژوهشکده بیمه در آغاز این نشست ضمن معرفی مدیران حاضر در جلسه و اشاره به ظرفیت‌های علمی پژوهشکده بیمه به عنوان تنها نهاد پژوهشی فعال در صنعت بیمه ایران، به تشریح ساختار و فعالیت‌های این مجموعه به ویژه در حوزه تکافل پرداخت و ابراز امیدواری کرد همکاری‌ های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند مدت با مؤسسه آموزش بیمه و مالی بحرین در زمینه برگزاری برنامه‌های علمی، برگزاری کارگاه‌ها و وبینارهای تخصصی، انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و طرح‌های پژوهشی مشترک و اعطای بورسیه تحصیلی به دانش‌پژوهان ایرانی در آینده نزدیک انجام پذیرد. وی همچنین از رئیس موسسه آموزش بیمه و مالی بحرین جهت حضور در همایش‌های آتی پژوهشکده بیمه دعوت به عمل آورد.

پروفسور عسگری خواستار تهیه و ارسال طرحنامه دوره‌های آموزشی مورد نیاز صنعت بیمه ایران از سوی این موسسه و برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک در ایران و بحرین شد و ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های مشترک دو مجموعه در قالب امضای تفاهم‌نامه ادامه یابد.

در ادامه جلسه نیز، پروفسور حسین العجمی رئیس موسسه آموزش بیمه و مالی بحرین به تبیین برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی این موسسه در حوزه بانکداری و بیمه پرداخت. رئیس موسسه آموزش بیمه و مالی بحرین با تاکید بر تمرکز این موسسه بر فعالیت‌های آموزشی، به همکاری این موسسه با موسسه بیمه چارتر لندن و موسسات آموزشی ایالات متحده امریکا اشاره کرد و افزود این موسسه برخی دوره‌های آموزشی، کارگاه‌های آموزشی مختص قضات و دوره‌های آموزشی بسیار ویژه در حوزه مقررات گذاری را نیز در عمان برگزار می‌نماید.

پروفسور حسین العجمی تاکید کرد؛ موسسه آموزش بیمه و مالی بحرین دوره‌های آموزشی را در زمینه مدیریت ریسک، بیمه‌گری، خسارت، بیمه اتومبیل، بیمه سایبری و ... بر اساس نیازهای هر موسسه طراحی و به دو زبان انگلیسی و عربی برگزار می‌نماید. وی همچنین از تسلط برخی مدرسین این مرکز به زبان فارسی و امکان ارائه دوره‌های آموزشی به زبان فارسی خبر داد.

رئیس موسسه آموزش بیمه و مالی بحرین با ابراز خرسندی از آغاز همکاری با پژوهشکده بیمه، آمادگی این موسسه را برای انعقاد تفاهم‌نامه با پژوهشکده بیمه و برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت و بلندمدت به صورت حضوری و مجازی، اعلام کرد.

در این نشست همچنین بر به کارگیری توان پژوهشی پژوهشکده بیمه و تجارب موسسه بیمه و مالی در حوزه آموزش در همکاری‌های مشترک میان دو مجموعه و به اشتراک‌گذاری تجارب در زمینه تکافل، فناوری‌های جدید، زنجیره بلوکی، هوش مصنوعی و برگزاری دوره‌های آموزشی در سطوح بالای مدیریتی و متوسط تاکید شد.

گفتنی است، موسسه آموزش بیمه و مالی بحرین با هدف تأمین آموزش مورد نیاز حوزه بیمه و مالی در منطقه خاورمیانه و آفریقا در سال ۱۹۹۸ تأسیس گردیده و دفتر اصلی آن در قبرس و به صورت عملیاتی در بحرین خدمات ارائه می‌کند.

موسسه آموزش بیمه و مالی، عضو مؤسسه جهانی بیمه[2] (IGIE)  است که متشکل از چندین مؤسسه جهانی آموزش بیمه از جمله مؤسسه بیمه چارتر لندن[3] (CII)  می‌باشد. اهداف کلیدی موسسه آموزش بیمه و مالی، بیشتر متمرکز بر ارتقای علمی دانش‌پژوهان در حوزه بیمه و مالی از طریق ارائه برنامه‌های آموزشی نوآورانه، مدارک حرفه‌ای بین‌المللی و کارگاه‌های صنعتی است. همچنین، این موسسه تلاش دارد تا در راستای منافع عمومی، مطالعه و پژوهش‌هایی در حوزه‌های بیمه و مالی و در تمامی زیرشاخه‌های آن، به انجام برساند.

موسسه آموزش بیمه و مالی بر اساس تعهدی که در توسعه صنعت بیمه و مالی منطقه دارد، صندوق‌هایی نیز برای ارائه بورسیه تحصیلی برای برخی دوره‌های آموزشی بیمه و مالی و نیز مطالعات خاص در برخی حوزه‌ها راه‌اندازی کرده است.

 

 

[1] The Foundation for Insurance and Finance Education

[2] Institute for Global Insurance Education (IGIE)

[3] Chartered Insurance Institute

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    پژوهشکده بیمه
    6.0.16.0
    V6.0.16.0